UCZNIOWIE ZE SKIBNIEWA KODUJĄ… – PRZEZ ZABAWĘ DO NAUKI

26 marca 2019 r. uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej w Skibniewie rozpoczęli naukę programowania z użyciem aplikacji ScratchJR i Scratch, w ramach Projektu „KOD DO PRZYSZŁOŚCI”.

Doświadczony trener, specjalista do spraw szkoleń Fundacji Rozwoju Edukacji Elektronicznej, pan Piotr Zaworski wprowadził dzieci w świat nauki i nowoczesnych technologii informacyjnych. Program zajęć realizowany jest na trzech poziomach umiejętności. Na etapie wstępnym uczniowie budują tę samą postać robotyczną, na kolejnych wyższych poziomach, zadania będą bardziej złożone i będą wymagały od dzieci dużej samodzielności w działaniu.

Dzieci z ogromnym zaangażowaniem uczestniczą w zajęciach wprowadzających, które w przyszłości będą kontynuowane. Poprowadzą je przeszkoleni wcześniej nauczyciele naszej szkoły, odkrywając przed swoimi wychowankami fascynujący świat robotyki i zabawek mechanicznych. Uczniowie utrwalą również zasady bezpiecznego korzystania z komputera i Internetu.

Iwona Olędzka